Hea vaimne tervis, hea elu

Loovteraapia meetod Töö saviväljal®

Mis?

Töö saviväljal ehk savitöö sobib hästi kui inimesel on tundeid või olukorda keeruline sõnadega väljendada. Savi kui materjali abil toetab inimest pingete leevendamisel, rahunemisel, tugevate tunnete väljendamisel või arenguliste teemade ning elusituatsioonide mõistmisel ja tõlgendamisel. Selle meetodi loojaks on prof. Heinz Deuser Saksamaalt.

Kuidas?

Kasutusel on pehme saviga täidetud kast, vesi ja kliendi juhendamine protsessis toimub terapeudi ehk saatja kohtumisel. Saviteraapia protsess on pikaajaline ja korraga  on soovituslik läbida kümme seanssi. Seansi pikkus on orienteeruvalt 60 min. Kohtumise sageduse saab individuaalsetele vajadustele vastavalt kokku leppida.

Teraapia tulemusena:

suureneb arusaam iseendast ja tekib kindlam suhe ümbritsevaga. Muutuseid saab luua kogu keha ja liigutuste ning emotsionaalses tasakaalus. Samuti paraneb keskendumisvõime,  võime olla avatud, võime luua ning säilitada suhteid teiste isikutega või ka teadvustatud leppimine erinevate olukordadega.

Hea vaimne tervis, hea elu

Teenuse vajalikkus

Teraapiline tegevus pakub lapsele rõõmu – ta saab uusi kogemusi, arendada oskusi ning eakohaselt areneda,  näidata initsiatiivi ning eksperimenteerida. Lapsevanemal on võimalus kiires elutempos aeg maha võtta. Nõustamisel saavad vanematele tuge ja jagatud teadmisi. Vanemad saavad teadlikumaks lapse vajadustest ja oskusi vanema rollis paremini toime tulla. Teenus hoiab tugevamana nii täiskasvanute kui laste vaimset tervist ja omavahelisi suhteid.

Hinnad

Kohtumised lastele ja noortele u 45-60 min 45 eur

*tasudes korraga 5 seansi eest 200 eur / 40 eur kord

Kohtumised täiskasvanutele u 60-90min 55 eur

* tasudes korraga 5 seansi eest 250 eur / 50 eur kord